Hemen TIKLA-ARA!
(0216) 473 57 57
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı

Online TESOL Sertifika Programı

TESOL Sertifika Eğitimi

10000 ₺
  • MEB Onaylı Sertifika
  • Kurs Eğitimi

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages) NEDİR?

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages) ana dili İngilizce olmayan her kişiye öğretmenlik yapabilmenize olanak sağlayan, İngilizceyi nasıl öğretebileceğiniz ile ilgili formasyon eğitimidir ve tüm dünyada geçerli uluslararası bir sertifikadır.

Online TESOL 2007 yılından beri TESOL sertifikasyonu alanında dünya çapında bir markadır. Türkiye'de geçerlidir ve Milli Eğitim Bakanlığı onayına uygundur, aynı zamanda dünyanın bir çok ülkesinde var olan merkezleri sertifikasyonu daha yaygın ve saygın kılar. Tüm sertifikalar İngiltere'de basılır ve Oxford LTD. tarafından akreditedir. OXFORD LTD (Ref:11424452)

Online TESOL aynı zamanda kendi akreditasyonuna ek olarak European Association for Distance Learning - EADL Avrupa Uzaktan Eğitim Derneği'nin 2013 yılından beri Türkiye'deki TEK YETKİLİ ÜYESİDİR. Tüm öğrencilerimizin sertifikalarında EADL logosu bulunmaktadır. Öğrencilerimiz bu sayede uluslararası standartlarda eğitim aldığını kanıtlamış olurlar.

Kartal Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları aracılığı ile almış olduğunuz ONLINE TESOL belgesi ile dünyada 100'ün üzerinde ülkede veya Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm devlet okulları, kolejler, anaokulları ve dil kurslarında yasal olarak İngilizce Öğretmeni oluyorsunuz. 

İngilizce Usta Öğreticilik Belgesini resmi olarak verebilen ülkemizdeki tek kuruluş olan Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Kartal şubesi aracılığı ile uzaktan canlı online seviye tespit olarak ya da bizleri yerimizde ziyaret ederek başvurunuzu yapabilir, kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. 

Ülkemizde artık formasyonunda kalkması nedeni ile kişinin "İngilizce Öğretmenliği" alanında görev alabilmesi için ya bölüm mezunu (Eğitim Fakültesinde İngilizce Öğretmenliği mezunu) ya da yönetmeliğe istinaden TESOL belgesi gibi uluslararası sertifikaya ihtiyacı bulunmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran tüm öğrencilerimiz Türkiye’de atamalı olarak çalışmak istiyorsa Kartal Amerikan Kültür’den TESOL sertifikası alması ve KPDS, ÜDS, YDS, e-YDS v.b sınavlardan başarılı olması yeterli. 

Türkiye'de veya dünyanın herhangi bir yerinde "İngilizce Öğretme" kariyerinize mükemmel bir platform oluşturacak, yüksek kalitede akademik içeriğe sahip 150+ saatlik TESOL sertifikasını sunar. İkinci bir yabancı dil olarak İngilizceyi öğretme meziyetini kazanmak isteyenler için bu kurs, OXFORD LTD (Ref:11424452) tarafından akredite edilmiştir. Kurs sonunda Certificate in TESOL belgesini alırsınız.

Kurumumuza gelmeden müsait olduğunuz bir zamana eğitim direktörümüzle randevu oluşturularak seviyeniz belirlenir ve B2 seviyesinde çıktığınız takdirde sitemiz üzerinden ONLINE TESOL satın alabilirsiniz. Seviye tespit randevusu almak için 02164735757 telefon numarasını aramanız yeterli.

Aranan Şartlar;

En az 2 yıllık lisans mezunu olma,

Kursumuzda B2 düzeyinde İngilizce programını tamamlamak ya da eğitim departmanımız tarafından yapılan seviye tespitte B2 düzeyinde çıkmak,

Online Tesol programını maksimum 6 ay içerisinde başarılı bir şekilde tamamlamak,

(Kişinin üniversite mezun olması ve TESOL eğitiminin sonunda almış oldukları sertifikaların A1 düzeyinde olması ülkeler için yoğun tercih sebebi sayılmaktadır.)

Bu şartları sağladığınız taktirde 100'ün üzerinde ülkede İngilizce Öğretmeni olmaya hak kazanırsınız.

Program sonunda TESOL Sertifikasının Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı özel kurumlarda geçerli olabilmesi için aşağıda bulunan sınav puanlarını da almaları gerekmektedir.

KPDS, ÜDS, YDS, e-YDS sınavları için (CPE) minimum 80 puan (alınan puan 5 yıl geçerlidir)

TOEFL iBT minimum 84 puan (alınan puan 2 yıl geçerlidir)

PTE Akademik minimum 71 puan (alınan puan 2 yıl geçerlidir)

NOT: IELTS sınav puanı hiçbir şekilde kabul görmemektedir.

Bu program sonunda alacağınız sertifika ile Türkiye'deki tüm özel okullarda ve dil kurslarında M.E.B dan onaylı atamanız İngilizce Usta Öğretici olarak yapılır ve çalışabilirsiniz.

TESOL Programı sonunda alacağım sertifikalar nasıl olacak?

TESOL kursunuzu başarı ile tamamladıktan hemen sonra İngiltere'den gelecek olan dokümanlarınız;

o EADL logolu, Oxford LTD. ve American Culture U.K. tarafından akredite edilmiş soğuk mühürlü ve hologramlı TESOL Sertifikanız

o EADL logolu, Oxford LTD. ve American Culture U.K. tarafından akredite edilmiş soğuk mühürlü ve hologramlı TESOL Teaching Practice Sertifikanız

o Detaylı TESOL Kurs Transkriptiniz

ONLINE TESOL Sistem görselleri ve Örnek Sertifika görselleri;

İŞ FIRSATLARI

Yurtdışında minimum 2 yıllık üniversite diplomaları ile anaokullarında ve dil kurslarında çok rahatlıkla iş bulabilmektedirler. Özellikle üniversiteden yeni mezun öğrenciler maalesef ki Türkiye'den çok yurtdışında yaşamak istemektedir. Çok yüksek ücretlere en çok tercih edilen ve sıkıntısız bir şekilde rahatlıkla vize alan en önemlisi de daha Türkiye'deyken iş başvurusu yapıp işe kabul alan ülkeler Çin, Tayland, İngiltere, Almanya ve Hollanda dır. 

Aynı zamanda yüksek bir puanla mezun olan öğrencilerimizi de İngiltere'deki dil kurslarına iş başvurusu yapmalarına da olanak sağlıyoruz. İş başvurularında kabul oranı ise %70 dir. (Kişinin üniversite mezun olması ve TESOL eğitiminin sonunda almış oldukları sertifikaların A1 düzeyinde olması ülkeler için yoğun tercih sebebi sayılmaktadır.)

TESOL mezunu olan öğrencilerimiz, sertifikaları ile ülkemizde çalışmak isterlerse yeni yönetmeliğe uygun bir şekilde aşamaları tamamlayıp rahatlıkla çalışabilirler. Yurtdışında çalışmak isterlerse ise direkt TESOL Sertifikaları ile iş başvurularında bulunabilirler. 

İngiltere Genel Merkez olarak; mezun öğrencilerimizin İngiltere iş başvurularına direkt yardımcı olabiliyoruz, aynı zamanda uzak doğu ülkeleri için partner firmalarımız ile iş başvurularına yönlendirme sağlayabiliyoruz.